
Medewerkers meenemen in verandering voor Servicegemeente Dordrecht

Sarah
vertelt je graag meer
Ruim een jaar geleden, net nadat mijn vorige opdracht was afgerond, kwam ik met LICHT in contact. Alsof het zo moest zijn. Ze stonden al op mijn lijstje om kennis mee te maken en te kijken of we iets voor elkaar konden betekenen.
Al bij het eerste gesprek met Yvonne voelde ik dat het goed zat. De persoonlijke benadering, de oprechte interesse in mijn achtergrond en in wat ik zocht, maakten direct indruk. Vooral het feit dat ze niet alleen naar sectorervaring keken, maar ook naar potentie, sprak me aan.
In juli 2018 begon ik aan mijn opdracht bij de business unit Basisonderwijs van Malmberg, een educatieve uitgeverij. Voor mij was dit een compleet nieuwe wereld. Na jaren in de financiële sector te hebben gewerkt, kwam ik terecht in een organisatie vol passie voor leren en ontwikkelen. Ik had nooit gedacht dat er zóveel bij de wereld van lesmethodes en digitaal lesmateriaal kwam kijken. Dankzij mijn opdracht, de communicatie rondom de migratie van alle digitale lesproducten naar een nieuw leerplatform, kreeg ik daar in korte tijd een heel compleet beeld van.
“De start was pittig. Alles was nieuw.”
Het jargon, de didactische uitgangspunten, de manier waarop beslissingen op scholen worden genomen en de hoeveelheid producten die geraakt werden door de migratie. Als enige communicatieadviseur binnen een team van marketingprofessionals was ik echt even de vreemde eend in de bijt. Waar mijn collega’s zich richtten op marktbewerking en methodepromotie, hield ik me bezig met zowel interne als externe communicatie rondom de migratie. Een complexe uitdaging, gezien de afhankelijkheid van andere projecten en de omvang van de verandering. Daarbij bevond de organisatie zich ook nog eens midden in een herpositionering na een grote reorganisatie.
Als ik terugkijk op dit intensieve jaar, ben ik vooral trots op wat we als migratieteam hebben neergezet. Onze samenwerking groeide en werd steeds effectiever. Op communicatiegebied zijn belangrijke stappen gezet. Scholen die met het nieuwe platform gaan werken, zijn in verschillende fases geïnformeerd en meegenomen in het verhaal, onder meer via bijeenkomsten en webinars. Intern hebben we de organisatie betrokken via sessies en hebben we een interne kennisbank opgezet. Voor scholen is er een speciale website ontwikkeld met alle benodigde informatie. De basis voor succesvolle communicatie rondom de migratie is gelegd en ik heb er alle vertrouwen in dat Malmberg hierop kan voortbouwen.
Ook persoonlijk heb ik veel geleerd. De opdracht was divers en gaf me de ruimte om te groeien. Dankzij de LICHT-sessies en de tweedaagse Agile & Scrum-cursus voor marketing- en communicatieprofessionals heb ik bovendien nieuwe inzichten opgedaan en mijn gereedschapskist uitgebreid. Dat is wat LICHT voor mij bijzonder maakt. Ze kijken verder dan de opdracht alleen en zoeken altijd naar manieren om professionals te laten groeien.
“Mijn opdracht is inmiddels afgerond. Eind juni nam ik afscheid met een gezellige borrel en een paar heerlijke lunches met collega’s waar ik het afgelopen jaar intensief mee heb samengewerkt. Hun mooie woorden, lieve kaartjes en persoonlijke cadeautjes raakten me echt. Die waardering is wederzijds. Zonder hen had ik dit niet kunnen doen.”
Voor nu neem ik even de tijd om te genieten van een welverdiende zomervakantie. En vanaf 1 september kijk ik met frisse energie en open blik uit naar een nieuwe, inspirerende uitdaging.
Rowena